Året er stadig ungt, men Adidas har allerede en ny sneaker på vej, der kan blive en af årets sællerter. Iniki Runner Boost hedder den, og her man på enkel vis forenet det klassiske Adidas sneaker-design med deres meget populære Boost-sål.
Boost med sin utallige variationer som Ultra Boost og Ultra Boost Uncaged var en af Adidas helt store hits sidste år sammen med NMD-serien. Og netop disse sko var med til at sparke nyt liv i hele brandet og gøre Adidas til en af de væsentligste sneaker-mærker igen.
Og med denne nye Iniki Boost tager Adidas tråden op og fortsætter den gode stil. Den skulle allerede være klar til salg 13. januar i flere forskellige farver som det ses nedenunder her.
Jeg kan godt lide, at alt er up in the open. De sjoveste mennesker er dem, der kan finde ud af at læse en simpel situation. Og det er der bekymrende mange, der ikke kan.