Vi er vilde med David Nielsens skibukser: Her kan du få dem (og fire andre pæne modeller)

David Nielsen har taget skibukserne fra pisten med ud på stadion.

Offentliggjort

Den værste vinterkulde har efterhånden sluppet sit greb herhjemme. Heldigvis (eller desværre, når man tænker på klimaforandringerne) har vi ikke mange rigtig kolde dage tilbage i Danmark. Alligevel er vi nok nogle måneder fra at kunne smide dunjakken og halstørklædet.

Og lad os være ærlige, nogle gange er det bare så koldt, at man må se stort på æstetik og blot iføre sig noget, der kan holde på varmen. Det ved David Nielsen alt om. Iført skibukser, blå striktrøje og hue ligner han en fiskehandler på Hanstholm Fiskeauktion, når han er i studiet. Og vi er vilde med det.

Vi har fundet David Nielsens par og fire andre modeller, som du roligt kan tage på, uanset om du skal se kamp på stadion, på sen skiferie eller en tur i skoven.

DLX til 990 kroner

Salomon til 2250 kroner

Oakley til 2149 kroner

Peak Performance til 2400 kroner

Klättermusen til 4599 kroner