Det er en gammel sandhed, at mænd hellere skal klæde sig på end ud. Men heldigvis er der undtagelser, hvor vi mænd kan få lov at føre os lidt frem og lade de små sko blive hjemme. Og den ypperste lejlighed til at klæde sig lidt kinky er vel nytårsaften.
Nogle tager den meget seriøst og lærer at binde sig en butterfly, så de kan være smoking hot efter alle kunstens regler. Og fred være med det, men hvis vi skal have det sjovt, når vi drikker for meget velkomstdrink, vrikker til Pet Shop Boys og springer ned fra ting, så vil vi også tage noget på, der bringer os i løssluppen stemning.
Når det kommer til nytårsgarderoben hælder vi mere til Hugh Hefner end James Bond som inspirationskilde.
Annonse
Her er fem ting, der skaber godt humør og med garanti giver dig flere komplimenter fra kvinderne. Bær dem med tunge i kinden og guldkæde om halsen.
Jeg kan godt lide, at alt er up in the open. De sjoveste mennesker er dem, der kan finde ud af at læse en simpel situation. Og det er der bekymrende mange, der ikke kan.